Światowy Dzień Ziemi
23 kwietnia 2026 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Ziemi, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Nasza moc. Nasza planeta”.
To była dobra okazja, by zwrócić szczególną uwagę na piękno naszej planety oraz problemy, z jakimi się zmaga: zanieczyszczenie powietrza i wód, nadmierne zużycie plastiku oraz potrzebę ochrony przyrody i segregacji odpadów.
W trakcie uroczystości uczniowie zachęcali do działań proekologicznych – oszczędzania wody i energii, sadzenia drzew, używania torebek wielokrotnego użytku, niezaśmiecania lasów, parków, plaży, ulic.
Na zakończenie apelu wręczono nagrody laureatom szkolnego konkursu plastycznego „Ziemię chronimy bo o przyszłości myślimy”.