IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza

Zapraszamy do udziału

w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

,,Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza”

I. Organizator

Konkurs jest organizowany w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr3

z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie ul. Rejowiecka 76

22-100  Chełm, tel./fax 82 5656927, wowczukdorota@gmail.com

II. Cele konkursu

• Doskonalenie wiedzy uczniów na temat twórczości i wizerunku Adama Mickiewicza.
  • Rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej literaturą i plastyką.
  • Umożliwienie prezentacji dziecięcej twórczości plastycznej szerszemu kręgowi odbiorców.

III. Regulamin konkursu

• Konkurs adresowany jest do dzieci przedszkolnych i uczniów z klas I - III szkół podstawowych. Prace będą oceniane w trzech kategoriach: dzieci z przedszkola, uczniowie klas I - III, dzieci  o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
  • Tematyka prac jest związana z wybraną bajką Adama Mickiewicza. Pracę należy wykonać  na kartce w formacie A4.
  • Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką: malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane.
  • Nie będą oceniane prace wyklejane: ziarnami, szkłem, watą, zapałkami, plasteliną, bibułą, prace przestrzenne i zbiorowego autorstwa, prace zwinięte w rulon lub zniszczone.
  • Uczestnik konkursu może wykonać tylko jedną pracę.
  • Przyjmowane będą wyłącznie prace zawierające następująceinformacje: imię i nazwisko autora, wiek, klasa, adres i numer telefonu szkoły lub przedszkola, imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego praca została wykonana, e- mail umożliwiający kontakt oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na  wykorzystywanie  wizerunku i przetwarzanie danych osobowych (załącznik 1. i załącznik 2.).
  • Przy opisie prac dzieci posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego należy zaznaczyć charakter niepełnosprawności.
  • Koszt przesyłki i jej doręczenia pokrywa nadawca.
  • Prace nie podlegają zwrotowi i pozostają do dyspozycji organizatorów konkursu.

IV. Termin i miejsce konkursu

• Prace należy nadsyłać do dnia 21 maja 2021r. na poniższy adres:

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr3

ul. Rejowiecka 76  22-100 Chełm

z dopiskiem

Konkurs Plastyczny „Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza”

V. Ogłoszenie wyników

• Jury oceni i wybierze z każdej kategorii prace najlepiej odzwierciedlające temat, a ich autorzy otrzymają dyplomy i nagrody.
  • O wynikach laureaci i wyróżnieni uczestnicy zostaną poinformowani elektronicznie do 29 maja 2021r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!