Jubileusz z okazji wydania 50. numeru Szpilki

Dnia 28 października 2022r. zorganizowaliśmy Jubileusz z okazji wydania 50. numeru Szpilki.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla uczniów klas I-VIII konkurs, w którym mogli wykazać się znajomością na temat historii szkolnej gazetki Szpilka. Pytania były różne, m.in.:

Od którego roku ukazuje się Szpilka?

Czy na stronie internetowej naszej szkoły można znaleźć wszystkie numery Szpilki? Pod jakim hasłem?

Co znajdowało się we wcześniejszych numerach Szpilki w prawym dolnym rogu?

Jakiego przedmiotu uczy nauczyciel-opiekun Szpilki?

Wymień przynajmniej jedno nazwisko ucznia, który „pracuje” w redakcji Szpilki.

Jakie artykuły można znaleźć w Szpilce?

Za dobre odpowiedzi uczniowie otrzymywali drobne upominki.

W tym dniu zorganizowaliśmy również wystawę fotograficzną „Szkolne wydarzenia w Szpilce”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zdjęcia z ostatnich 8 lat przedstawiały m.in. różne uroczystości, wycieczki, pracę na lekcjach, akcje charytatywne, apele szkolne, turnieje, zawody sportowe, wybory, sprawdziany i egzaminy, dyskoteki, zabawy, teatrzyk szkolny, przerwy szkolne, wizyty gości w szkole, a także pracę młodych „dziennikarzy” itp.

Do tego każdy mógł zobaczyć, dotknąć, przejrzeć wszystkie numery Szpilki (a nawet je poczytać).                 50 numerów rozłożyliśmy na stolikach, budziły zadziwiającą ciekawość, zachęcały do przeglądania, rozmów, wspomnień.

Niektórzy uczniowie tak bardzo byli zainteresowani niektórymi egzemplarzami Szpilki, że postanowili je zatrzymać … dla siebie. No cóż, na zdrowie! Miłej lektury.

Redakcja Szpilki