Pasowanie na CZYTELNIKA

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowe wydarzenie a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.

Nie dziwi więc, że pasowanie na czytelników uczniów z klas I a i I b i I c, które odbyło się 17 listopada było dla nich sporym przeżyciem.

A wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

Głównym celem zajęć było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak to się stało uczniowie musieli wykazać się znajomością bajek. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.