Powiatowy Turniej Szachowy

Powiatowy Turniej Szachowy wystartował.

11 maja w Szkole Podstawowej Nr 3 odbył się powiatowy turniej szachowy z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który został zorganizowany z inicjatywy Szkolnego Koła Sportowo-Historycznego ZSP Nr 3.
Chełmska młodzież spotkała się, aby wspólnie uczcić rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji! W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze SP. Nr 5, SP. Nr 3, SP. Im. Małego Księcia oraz SP. w Leśniowicach. Urywek wydarzenia był transmitowany na żywo przez profil @po_pierwsze_historia na platformie TikTok.
30 zdeterminowanych zawodników walczyło o 1 miejsce, grając w systemie szwajcarskim 5-rundowym. Pojedynki były sędziowane przez Edwarda Chowrę.
Najlepszymi zawodnikami z klas 1-3 okazali się:
Miłosz Dutka z SP Nr 5, który zajął 1 miejsce,
Nataniel Skrzypczak z tej samej szkoły na miejscu 2
Michał Zawiślak ze SP im. Małego Księcia - zdobywca miejsca 3.
Za to wygranymi z klas 4-8 zostali:
Konrad Blacha (SP w Leśniowicach),
Samuel Tokarczuk (SP w Leśniowicach),
Kuba Ożarowski (SP Nr 3).
Turniej został zorganizowany przez Pana Macieja Jurgilewicza- nauczyciela SP Nr 3 i uczennice- Oliwię Gałaś, Aleksandrę Pastuszak oraz Julię Wojteczek.
Wydarzenie nie odbyłoby się bez wsparcia MKS Agros Chełm i dyrektora ZSP Nr 3- Pani Jolanty Konopko.
W imieniu wszystkich zaangażowanych w organizację turnieju szachowego dziękuję opiekunom oraz zawodnikom i gratuluję wygranym świetnej gry.
Aleksandra Pastuszak