Edukacja rowerowa

„Praktyka czyni mistrza – to proste hasło doskonale sprawdza się podczas nauki każdej czynności wymagającej regularnego powtarzania i rozwijania, tj. języki obce, uprawianie sportu, sztuk walki, tańca czy jazdy samochodem.

Identycznie sprawa wygląda z jazdą na rowerze, z zastrzeżeniem że nie chodzi o samą umiejętność utrzymania na nim równowagi, a bezpieczne poruszanie się nim wśród innych uczestników ruchu, rowerzystów, pieszych oraz samochodów.
„Dzieci uczą się zasad ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania w znacznej mierze poprzez doświadczenie, które nabywają powtarzanymi przejazdami rowerem.”
Uczniowie z klasy V a, którzy wzięli udział w projekcie „Lubelskie rowerem – bezpieczna droga do szkoły” mogą już pewniej czuć się na drodze.