Jak pożegnać się z dzieckiem w przedszkolu?

Dla Rodziców, dla Nauczycieli i przede wszystkim dla Maluszków - wrzesień w przedszkolu jest bardzo trudnym miesiącem. Dziecko - wtulone w mamę, Pani pośród innych płaczących Maluchów.

Drodzy Rodzice - uwierzcie, że My - Wychowawczynie bardzo nie lubimy zabierać Wam dzieci, które kurczowo się Was trzymają. Dlatego bardzo ważne jest, żeby Maluszek wszedł na własnych nogach do sali.

Nie dziwcie się swoim Pociechom - do tej pory spędzały czas z Wami lub w znanym sobie otoczeniu, a tu nagle obca Pani chce je zabrać od Mamy! Jednak czas pożegnania nadszedł!

Oto co sprawdza się najlepiej podczas pożegnania z dzieckiem w szatni:

• Uśmiech na twarzy i spokój (dzieci bardzo dobrze radzą sobie z odkrywaniem emocji, kryjących się na twarzy Mamy, więc nie płaczemy!)

• Szybkie przebranie w szatni i buziak na pożegnanie.

• Zapewnienie, że się wróci (np. po obiadku).

• Dotrzymywanie słowa!

• Nie oszukiwanie, że zaraz wrócicie...bo to nieprawda.

• Sprawne przekazanie Malucha osobie pełniącej dyżur w szatni lub Wychowawczyni.

• Nie zamartwianie się - Panie wiedzą co robią.

Pamiętajcie, że płacz to element nieodzowny, towarzyszący adaptacji

dzieci w każdym przedszkolu.

WSPÓLNIE DAMY RADĘ!