Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Moja ulubiona postać bajkowa"

Regulamin Rodzinnego  Konkursu Plastycznego

dla dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Chełmie

z okazji Międzynarodowego

Dnia Postaci z Bajek

pt. ,,Moja ulubiona postać bajkowa’’

1.      Cele Konkursu

Celem konkursu jest:

1. Wykonanie prac plastyczno- technicznych przedstawiających postacie z bajek.
  2. Rozwój umiejętności plastycznych i technicznych wśród dzieci.
  3. Rozwijanie wyobraźni u dzieci.
  4. Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastycznych i technicznych.

Założenia organizacyjne:

1. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, wcześniej niepublikowaną, samodzielnie wykonaną pracę.
  2.  Format prac plastyczno-technicznych nie mniejszy niż A4 i nie większy niż A3.
  3.  Technika prac: dowolna, płaska technika plastyczna (np. dowolna technika malarska, rysunek, wyklejanka, wydzieranka, kolaż i techniki łączone)

Praca plastyczna winna być opisana na odwrocie wg powyższego wzoru: Imię, nazwisko uczestnika, wiek, nazwa grupy

1. Zgłoszenie prac jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich.
  2. Prace zgłoszone do Konkursu pozostają własnością organizatora – przygotowana zostanie wystawa prac w przedszkolu.

1.Ocena prac konkursowych.

- Prace należy składać w terminie od 20 października 2021  do 3 listopada 2021 r.  w oddziale grupy integracyjnej.

- Ocenie podlegać będą:

- oryginalność,
- ciekawy pomysł,
– jakość wykonania,

3. Ogłoszenie wyników Konkursu

1. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Międzynarodowego Dnia Postaci  z Bajek 05.11.2021r

Dziękuję za udział w konkursie,
Organizatorzy: Chomiarczuk Karolina, Kosmowska Wioletta, Kalita Ewa.