Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

"Książka - moim przyjacielem".

"Książka - moim przyjacielem" 8 maja obchodziliśmy "Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek".

Z tej okazji dzieci z grupy "Krasnoludkow" w tym tygodniu zostały zaproszone do wspaniałej zabawy, pełnej niesamowitych przygód i historii, jaką jest książka. Celem naszej tematyki przez 2 tygodnie jest: wprowadzenie dzieci w świat literatury, rozbudzanie wyobraźni, doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem, wspólne przeżywanie z bohaterami książek emocjonujących przygód, nabywania nawyków dbania o książki i ich szanowania. Dzieci wykonały również pracę plastyczną pt. "Moja ulubiona postać z bajki", zakładkę do książki, odwiedziły szkolną bibliotekę, gdzie poznawały magiczne królestwo książek, otrzymały naklejki i wypożyczyły wybrane przez siebie książki. Obejrzały również "Papierowy teatrzyk Kamishibai" pt. "Jak Kameleon polubił siebie".