Wycieczka do lasu "Święto Pieczonego Ziemniaka".

06 października dzieci z naszego przedszkola  wybrały si ę na wycieczkę do lasu. Wielką niespodziankę sprawiła  wszystkim uczestnikom wycieczki piękna, jesienna pogoda, która bez żadnych przeszkód pozwoliła obchodzić  Święto Pieczonego  Ziemniaka na świeżym powietrzu  w lesie Borek.

Na koniec  wycieczki po lesie  wszyscy zostali zaproszeni do wcześniej przygotowanego ogniska , aby upiec w nim ziemniaki. Dzieci w bezpiecznej odległości przyglądały się jak płonie ognisko, w którym piekły się smaczne kartofelki.

Pobyt na świeżym powietrzu pobudził apetyt zarówno paniom jak i dzieciom. Upieczone ziemniaki  smakowały wszystkim  jak potrawy z najlepszej kuchni świata.

Wszyscy zadowoleni  z udanej wycieczki wrócili autokarem  do przedszkola. Wycieczka ta na długo pozostanie w pamięci naszych wychowanków.