Sprzątanie Świata 2022

7 października  już po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wzięły  udział w sprzątaniu okolicy wokół naszej placówki.  Celem akcji było promowanie nieśmiecenia ziemi, inspiracja do pozytywnych zmian dla polepszenia kondycji naszej planety.

Przedszkolaki zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani, wyruszyli do pracy i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu.

Pogoda dopisała, dzięki zacięciu i aktywnej postawie większości dzieci, udało się zebrać trzy  worki śmieci, które następnie zostały wrzucone do odpowiednich pojemników.

Udział naszych przedszkolaków w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania ich wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.