Wycieczka do lasu

18.10.2023r dzieci z grupy Krasnala Hałabały, Misia Uszatka i Czerwonego Kaptutka wybrały się na wycieczkę do lasu w  Nadleśnictie Borek.

Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Spacerując po lesie, obserwowaliśmy naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Po lesie oprowadzała  nas pani leśnik, która opowiedziała nam wiele interesujących ciekawostek na temat życia zwierząt. Dzieci chętnie zbierały do kącika przyrodniczego skarby, które pozostawiła w lesie Pani Jesień: korale jarzębiny, szyszki, kasztany, żołędzie. Po wyczerpujących zajęciach edukacyjnych w lesie nastał czas przyjemnego wypoczynku przy ognisku, gdzie wszyscy mogli zjeść pieczone ziemniaki.