Konkurs na stroik bożonarodzeniowy

do wzięcia udziału w KONKURSIE NA STROIK BOŻONARODZENIOWY

KONKURSU NA ŚWIĄTECZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY

1. ORGANIZATOR KONKURSU

Organizatorem konkursu pt. „ŚWIĄTECZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY" jest Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chełmie.

2. CELE KONKURSU

Celem konkursu jest: – edukacja dzieci w zakresie poznawania obyczajów, symboliki i znaczenia świątecznych elementów związanych z obrzędowością ludową, – kultywowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia, – rozwijanie kreatywności, innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej dzieci, na bazie tradycji ludowej, – kształtowanie wyobraźni plastycznej, – rozwijanie zdolności manualnych.

3. TECHNIKI WYKONANIA

Stroiki mogą być tradycyjne - wykonane z naturalnych materiałów, takich jak: orzechy, suszone owoce, szyszki, kora, sztuczne igliwie, ozdoby zrobione z bibuły, papieru, opłatka, nici, masy solnej, modeliny, słomy, siana, zboża, drewna, zasuszonych roślin, waty oraz elementów wykonanych samodzielnie (np. bombki). Mogą również pojawić się oryginalne stroiki w stylu awangardowym.

4. UCZESTNICY KONKURSU

Konkurs skierowany jest do uczniów z klas I - VIII.

5. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE

Każdą pracę należy podpisać, tj. podać : imię i nazwisko dziecka, klasa. Stroiki należy dostarczyć do dnia 22.12.2020 r. do szkoły.

6. OSOBY ODPOWIEDZIALNE:  Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

7. KOMISJA KONKURSOWA

O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje komisja konkursowa powołana przez Organizatora, zwana dalej „Komisją”. Komisja zobowiązana jest do zachowania bezstronności podczas oceny poszczególnych prac. Jury będzie zwracało uwagę na: – oryginalność kompozycji, – brak elementów gotowych, – estetykę wykonania, – kolorystykę, – wykorzystanie materiałów naturalnych, – wkład pracy. Ogłoszenie wyników nastąpi w styczniu 2021 r. Lista laureatów będzie udostępniona na stronie internetowej Szkoły.

8. NAGRODY

• Spośród zgłoszonych do konkursu wytworów, komisja wybierze prace, które zostaną wyróżnione.
  • Laureaci I, II, III miejsca otrzymują nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Osoby wyróżnione otrzymują dyplomy – podziękowania.