Środa, 2024-05-01

DRODZY RODZICE, NAUCZYCIELE,

PRACOWNICY ZESPOŁU

I UCZNIOWIE
w tym roku postanowiliśmy włączyć się
w ogólnopolską akcję świątecznej pomocy – SZLACHETNA PACZKA”.

TERMIN ZBIÓRKI: 16.11.2020r. – 11.12.2020r.

Wybraliśmy rodzinę pana Michała z powiatu chełmskiego, który sam wychowuje 7 letnią córkę Asię i opiekuje się chorym ojcem. Jest to bardzo kochająca się i wspierająca rodzina. Ich życie to każdego dnia zmaganie się z codziennością, walka o zapewnienie Asi odpowiednich warunków do nauki i zabawy. Ojciec pana Michała jest schorowanym człowiekiem (leczy się na nadciśnienie, serce i jest po zabiegach wymiany stawów biodrowych), mimo to w miarę możliwości pomaga w opiece nad swoją wnuczką - spędza z nią każdą wolną chwilę (uwielbiają grać w gry planszowe). Mama Asi odeszła, kiedy dziewczynka miała rok i dwa miesiące. Nie kontaktuje się od tamtej pory z córką. Asi jest ciężko bez kobiety w domu i opieki matki. Pan Michał chwyta się dorywczych prac, żeby pomóc ojcu w utrzymaniu domu. Jego marzeniem jest stała i stabilna praca. Rodzina utrzymuje się z renty chorobowej pana Jerzego (1400 zł), od której bank odlicza jeszcze ratę kredytu zaciągniętego na codzienne potrzeby. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz zakupu leków dochód miesięczny wynosi 168 zł na jednego członka rodziny. Rodzina bardzo lubi spędzać czas razem. Pan Jerzy przed chorobą uwielbiał wędkować, jeździć rowerem. Pan Michał stara się być "złotą rączką" i wielką satysfakcję sprawia mu każda rzecz, którą naprawi, a przede wszystkim uśmiech córki. Asia lubi zabawy z dziadkiem i tatą.

Czego potrzebuje rodzina? Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:

• Odkurzacz (nowy)
  • Tablet (z wejściem na kartę sim - do nauki zdalnej) z klawiaturą + antena wzmacniająca sygnał (do tableta)
  • Obuwie: Michał: Adidasy (Rozmiar: 45), Asia: Półbuty (Rozmiar: 34), Jerzy: Trapery (Rozmiar: 44)
  • PODSTAWOWE PRODUKTY ŻYWNOŚCIOWE: Herbata, Kasza, Cukier, Słodycze, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżemy, Warzywa w puszkach.
  • POTRZEBNE ŚRODKI CZYSTOŚCI: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów.
  • POMOCE SZKOLNE: Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik, Plecak.
  • JAKIEGO WYPOSAŻENIA MIESZKANIA POTRZEBUJE RODZINA?: Koc, Ręczniki.
  • ODZIEŻ DLA ASI: Dres (Przejściowy), Getry (Zimowe), Kurtka (Zimowa) – rozmiar odzieży na 134 cm
  • ROWER

Wyżej wymienione rzeczy nie muszą być nowe, mogą być używane, ale w dobrym stanie.

Wszystkie zebrane rzeczy będą gromadzone w przedszkolu, prosimy o przekazywanie ich organizatorkom akcji.

SZCZEGÓLNE UPOMINKI: MICHAŁ: Dobra siekiera, ASIA: Lalka Barbie, JERZY: Portfel

Każdy, kto chce dołączyć do Akcji może ją wesprzeć finansowo, wrzucając dowolną kwotę do puszki znajdującej się w sekretariacie szkoły. Zbiórka pieniędzy potrwa do 08 XII 2020r.

ZA WSZELKĄ OKAZANĄ POMOC
SERDECZNIE DZIĘKJĄ ORGANIZATORKI AKCJI W NASZEJ PLACÓWCE:

ANNA KOGUT (tel. 508 371 292)
BARBARA KOWALEWSKA (tel. 516 344 569)