Ślubowanie uczniów kl. I a

Uczniowie klasy I „a” chcąc wejść do społeczności uczniowskiej naszej szkoły chętnie  uczyli się wierszy i piosenek, poznawali swoje najbliższe otoczenie.  Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed zaproszonymi gośćmi: panią dyrektor Jolantą Konopko, panią wicedyrektor Barbarą Arabas   i przedstawicielami klasowej rady rodziców.  Pięknie śpiewając, mówiąc o przyjaźni, koleżeństwie i potrzebie edukacji przekonali zebranych o swojej dojrzałości do bycia prawdziwymi uczniami.

Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Jolanta Konopko dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem  ramion swoich podopiecznych. Na pamiątkę tego bardzo ważnego dnia, uczniowie otrzymali czarodziejskie ołówki, dyplomy i słowniczki ortograficzne. Ten dzień na długo pozostanie    w pamięci dzieci i dorosłych.