Wizyta przedszkolaków w bibliotece

Wiek przedszkolny to doskonały czas na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Z okazji przypadającego na 8 maja Dzień Bibliotekarza już w czwartek (5 maja) bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z najmłodszej grupy – KRASNOLUDKI.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały to magiczne królestwo książek – przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie tym przeznaczonym dla dzieci. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Dowiedziały się jak należy dbać o książki. Wysłuchały z uwagą fragmentów książki o Kubusiu Puchatku Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.
W podziękowaniu za gościnne przyjęcie przedszkolaki przygotowały pięknie wypisane podziękowanie, a same w zamian otrzymały naklejki i wypożyczyły wybrane przez siebie książki.