MOLEKULARIUM – pokaz nauki przez zabawę

17.05.2022 w naszej szkole odbył się pokaz astronomiczny w  Mobilnym Molekularium. Pod kopułą namiotu, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych uczniowie podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie.

Mobilne molekularium to doskonała pomoc dydaktyczna. W przystępny i ciekawy sposób przybliża dzieciom wiedzę z dziedziny biologii, fizyki i chemii. Objaśnia zjawiska otaczającego świata materii (atomów, cząsteczek występujących na Ziemi i w kosmosie – tlen, wodór, węgiel), tłumaczy zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego na przykładzie trzech stanów skupienia wody.

Ta interesująca lekcja z pewnością przyczyni się do lepszego rozumienia otaczającej rzeczywistości przez naszych wychowanków.

Seans w molekularium był wyjątkowym wydarzeniem dostarczającym dzieciom niezapomnianych przeżyć.