VI Powiatowa Promenada Piosenki

14 czerwca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu PROMENADA PIOSENKI. Po raz szósty uczniowie szkół podstawowych z Chełma i powiatu chełmskiego spotkali się, by zaprezentować swoje wokalne umiejętności.

Komisja konkursowa oceniała uczestników w doborze repertuaru, emisji głosu i intonacji oraz ogólnym wyrazie artystycznym.

W Jury VI PROMENADY PIOSENKI zasiedli:

Pani Jolanta Konopko – Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, nauczyciel, muzyk - skrzypaczka, prezes stowarzyszenia „O uśmiech dziecka”. Od wielu lat wspiera rozwój oraz wyrównuje szanse życiowe osób niepełnosprawnych, w tym dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym, autyzmem i zaburzeniami rozwojowymi.

Pani Beata Litwin - muzyk, wokalistka, instrumentalistka, akompaniatorka, instruktor Klubu Garnizonowego 19. batalionu zmechanizowanego w Chełmie. Swoją pasję do śpiewania realizowała i kontynuowała w różnych formacjach wokalnych, np. chórze Partychóra Ensemble, zespole wojskowym "Face to face".  Jest laureatką ogólnopolskich przeglądów zespołów wojskowych, przeglądów pieśni patriotycznych w Elblągu, Lublinie, Siedlcach, Zamościu, Hrubieszowie, Chełmie.  Dała się poznać jako organizatorka wielu imprez dla dzieci i rodzin wojskowych, które odbywają się na terenie Klubu Garnizonowego w Chełmie.

Pan Kazimierz Gościniak – muzyk, wykonawca poezji śpiewanej i piosenki literackiej, instrumentalista, trubadur, wokalista i gitarzysta w zespołach wojskowych. Współpracuje z kapelami, np.: z Kapelą Kataryna. Wystąpił w duecie wokalnym "North navigation", nagrywając utwór na festiwal w Gdyni.  Wspaniały wykonawca pieśni Krzysztofa Krawczyka. Występował w kwartecie wokalnym, na koncercie Muzyki Bałkańskiej - projekt Chełmskiego Domu Kultury. Jest laureatem Przeglądu Kapel Ulicznych i Podwórkowych, Ogólnopolskiego Przeglądu Pieśni Szanty - Gdynia", przeglądów pieśni wojskowej. W wolnym czasie poświęca się pasji śpiewania w chórze. Razem z chórem Partychóra Ensemble występował w Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych w Chełmie, koncertach muzyki sakralnej, np. we Włodawie, Lublinie, koncertach muzyki współczesnej w Lublinie, Muzeum Ziemi Chełmskiej.

Jury konkursu po wysłuchaniu osiemnastu solistów, siedmiu duetów i dwóch zespołów występujących w dwóch kategoriach wiekowych, klasy I – III i klasy IV – VIII, przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

Laureaci w kategorii Soliści I – III

I miejsce ex aequo

Gabriela Łopuszyńska, Szkoła Podstawowa nr 8 w Chełmie, nauczyciel Joanna Wicha,

Maciej Dec, ZSP Nr 3 z O. I. w Chełmie, nauczyciel Elżbieta Roczon,

II miejsce ex aequo

Maja Dziurda, ZSP Nr 3 z O. I w Chełmie, nauczyciel Marzena Kwiatek,

Aleksandra Kaszczuk Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmie, nauczyciel Małgorzata Babkiewicz,

III miejsce ex aequo

Antonia Kulawczuk i Zofia Mazurek z Zespołu Szkół w Sawinie, nauczyciel Irena Mazurek,

Wyróżnienia w kategorii I – III:

Amelia Basaj,  Szkoła Podstawowa Nr 8 w Chełmie, nauczyciel Jolanta Rozwód,

Zofia Blicharz, Weronika Majdan , Julia Pomian, Szkoła Podstawowa  Nr 8 w Chełmie, nauczyciel Elżbiet Dras,
Zuzanna Korzeniowska z Zespołu Szkół w Sawinie, nauczyciel Irena Mazurek.

Laureaci w kategorii Duety I – III

I miejsce

Duet „Kropeczki” Paula i Zuzia z zespołem tanecznym: Nikola, Julia, Natalia, Klaudia, z ZSP Nr 3 z O. I. w Chełmie, nauczyciel Elżbieta Roczon,

II miejsce ex aequo

Duet "Friends"Magdalena i Iga, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Chełmie, nauczyciel Beata Legieć,

Duet "Trzeciaki" - Oliwia i Aleksandra, ZSP Nr 3 Z O. I. W Chełmie, nauczyciel Nella Kozłowska,

III miejsce

Alicja i Magdalena, ZSP Nr 3 Z O. I. W Chełmie, Nella Kozłowska.

Laureaci w kategorii Soliści IV – VIII:

I miejsce

Natalia Chytryniewicz, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Chełmie, nauczyciel Ewelina Kral,

Julia Krzeszczyk, Zespół Szkół w Sawinie, nauczyciel Beata Siarnik,

Sofiia Sobchuk, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Chełmie, nauczyciel Zlata Homan,

III miejsce

Lena Kogut, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Chełmie, nauczyciel Anna Radziszewska – Smutniak,

Maja Wojciechowska, Zespół Szkół w Sawinie, nauczyciel Beata Siarnik.

Wyróżnienia w kategorii IV - VIII:

Martyna Pajer, Szkoła Podstawowa w Strupinie Dużym, nauczyciel Justyna Dederko,

Magdalena Koczułap, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Chełmie, nauczyciel Małgorzata Stasiuk.

Laureaci w kategorii Duety IV – VIII:

I miejsce

Duet: Lena i Zuzanna, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Chełmie, nauczyciel Małgorzata Stasiuk,

II miejsce

Duet: Julia i Alicja, Zespół Szkół w Sawinie, nauczyciele: Beata Siarnik, Anna Sieciechowicz,

III miejsce

Duet: Michał i Szymon Zespół Szkół w Sawinie, nauczyciel Beata Siarnik.

Laureaci w kategorii Zespoły IV – VIII

I miejsce

Zespół wokalny: Mikołaj, Martyna, Karolina, Oliwia, Bartek, Milena, Aleksandra, Bartłomiej, Tosia, Magda, ZSP Nr 3 z O. I. w Chełmie, nauczyciel Joanna Jamrozińska,

II miejsce

Zespół „IV”, Bartek, Karol, Bartłomiej z zespołem tanecznym: Wiktoria, Karolina, Martyna, Julia, Dorota, Milena, ZSP Nr 3 z O. I. w Chełmie, nauczyciele: Marlena Rutkowska i Joanna Jamrozińska.

W imieniu organizatorów i wszystkich, dla których muzyka jest piękną podróżą w świat zmysłów, serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów oraz powodzenia w rozwijaniu swoich muzycznych pasji.