Nasze LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W ramach Rządowego Programu „Laboratoria przyszłości” zakupiliśmy nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne do rozwijania uzdolnień  i kompetencji kreatywnych i technicznych oraz umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W tym celu zakupiliśmy:

1) drukarkę 3D z akcesoriami m.in: mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami i płytkami prototypowymi; stacje lutownicze;

2)  sprzęt audio – wideo do prezentacji własnych osiągnięć;

3)  oświetlenie do realizacji nagrań;

4)  sprzęt nagłośniający;

5) zestawy do programowania i konstruowania robotów stacjonarnych  i ruchomych modeli , w których uczniowie mogą wykorzystywać siłowniki  i czujniki, procesory i kontrolery oraz obserwować zachodzące interakcje w powstałych robotach;

6)  kreatywne zestawy do majsterkowania, z których uczniowie mają możliwość zbudowania różnych narzędzi takich jak: wiertarki, szlifierki, wyrzynarki, tokarki;

Po zapoznaniu się z budową i możliwościami w/w maszyn uczniowie będą mogli obrabiać różne materiały takie jak: drewno, plastik, metal, tworząc według własnego pomysłu różne przedmioty.

7) zestawy klocków do samodzielnego konstruowania,  rozwijających kreatywność uczniów oraz zestawy klocków do konstruowania różnych figur płaskich i brył geometrycznych;

8)  nowoczesny zestaw interaktywny do pracowni biologicznej składający się z mikroskopu z wbudowaną kamerą  i monitora interaktywnego,  służący do pracy z całą klasą w trakcie badań

Zestaw zawiera różne preparaty mikroskopowe z botaniki, zoologii i anatomii człowieka, a także materiały do uprawy roślin.

9)   zestaw robótek ręcznych składający się z dwóch  maszyn do szycia, różnych akcesoriów z odpowiednią szafką do przechowywania materiałów.

Jest to zestaw, który  umożliwia wykonanie wielu prac: szycia ręcznego, szycia maszynowego, haftu, prac na drutach i na szydełku.

10) wyposażenie pracowni w nowe meble służące  do przechowywania materiałów oraz wykonywania różnych czynności.