Dzień DOBRA

Szkolne Koło Caritas w Tygodniu Miłosierdzia organizowało akcję  Dobre Słowo. Celem akcji było przekazanie dobrego słowa napotkanym osobom, a także zabranie dobrego słowa od nich dla osób w Ukrainie.

Wolontariusze przygotowali serduszka z cytatami na temat Dobra. Następnie te serca ze słodką niespodzianką rozdawali innym. Odwiedzili miedzy innymi pracowników Urzędu Miasta i Kuratorium w Chełmie. Wolontariusze pytali spotkane osoby oraz rodziców, rodzinę, nauczycieli, sąsiadów  czy chciałaby się podzielić swoim dobrym słowem z potrzebującymi w Polsce i mieszkańcami Ukrainy, którzy doświadczają wojny. Przekazane słowa zapisywane zostały na specjalnych karteczkach i wysłane do Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Następnie zostaną przekazane do Caritas Charków, gdzie trafią  do osób doświadczających wojny.

Z okazji Dnia Dobra przed budynkiem szkoły zostały wykonane zdjęcie na którym znajdowali się wolontariusze i sympatycy Szkolnego i Przedszkolnego Koła Caritas, ubrani na czerwono, żółto z balonikami i serduszkami w dłoni. Wolontariusze ustawili się również w kształcie serca, które ma symbolizować, miłość, dobroć i wsparcie dla osób potrzebujących w Polsce i na Ukrainie.