Próbna ewakuacja

14 września w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej placówce przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, przedszkolaków, nauczycieli oraz pracowników przy współpracy Państwowej Straży Pożarnej z Chełma.

Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu – 4 długich dzwonków uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek i udali się na miejsce zbiórki czyli boisko szkolne. Strażacy sprawdzili budynek, czy zostały zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa w razie ewakuacji.
Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia.