Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

I tak grono czytelników powiększyło się o uczniów kl. I a (4.01.2024 r.) i kl. I b (18.01.2024 r.)

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowe wydarzenie a pierwsze wypożyczenie książki  na długo zostaje w pamięci dziecka.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.